Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Modelowanie włosów suchych i mokrych \

Układanie włosów na sucho i mokro

Większość kosmetyków do układania włosów jest szczególnie przydatna kiedy układamy je na sucho lub kiedy są jeszcze tylko trochę wilgotne. Natomiast stylizację można zacząć zaraz po umyciu głowy i wtedy przydatne bywają różne akcesoria, takie chociażby jak okrągła szczotka i suszarka.

Jeśli ułożymy jeszcze mokre włosy w określony sposób istnieje większa szansa, że faktycznie uda się uzyskać pożądaną fryzurę. Jeszcze przed jej układaniem należy użyć pianki do włosów, która ułatwi stylizację i pozwoli utrwalić efekt. Dość popularne jest robienie loków czy fali poprzez odpowiednie formowanie jeszcze mokrych włosów. Pomocne bywają tutaj wałki, lokówki, papiloty czy wspomniana już szczotka. Jeśli tak przygotowane włosy będą suszone suszarką skręt włosów powinien być dość mocny. Natomiast szczotka i suszarka mogą też pomóc w prostowaniu włosów oraz ich podnoszeniu u nasady. Kiedy fryzura będzie już gotowa i całkowicie wysuszona warto utrwalić ją za pomocą lakieru do włosów. Jest to jeden z kosmetyków, którego używa się do stylizacji na sucho.

Chyba najbardziej popularnych i znanym kosmetykiem do układania fryzur męskich i damskich jest żel. Wystarczy nanieść trochę na rękę, rozetrzeć w obu dłoniach i nanieść równomiernie na włosy. Następnie można już formować dowolną fryzurę samymi palcami. Ponieważ zawsze i wszędzie działa na suche włosy można zabierać go ze sobą w różne miejsca, aby na bieżąco poprawiać fryzurę. Jednak naprawdę mocne żele wytrzymują wiele godzin. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzać  z ich ilością podczas nakładania, bo włosy mogą wówczas dość sztucznie błyszczeć.  Dlatego niektórzy wybierają do ich układania na sucho pastę lub wosk. Dzięki nim włosy wyglądają zupełnie naturalnie, a jednak układają się tak jak chcemy. Oczywiście jeśli mamy więcej czasu zawsze można nałożyć kosmetyki pomagające w stylizacji i utrwaleniu fryzury jeszcze na wilgotne włosy. Potem trzeba poczekać aż wyschną i ewentualnie dołożyć jeszcze trochę danego preparatu. Ostateczne utrwalenie należy do lakieru, jednak jest to opcja stosowana raczej tylko przez kobiety.