Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Podstawowy sprzęt do pielęgnacji włosów \

Suszarki, prostownice, lokówki, falownice

Żeby podczas układania fryzury osiągnąć efekty zbliżone do tych jakie dają zabiegi zagęszczania włosów, permanentnej stylizacji czy wykonania trwałej trzeba używać odpowiednich kosmetyków, ale także akcesoriów. Wśród nich najpopularniejsze są suszarki, ale przydatne okazują się także prostownice, lokówki czy falownice.

Oczywiście od razu powstaje pytanie czy suszarki, prostownice i lokówki elektryczne niszczą włosy? Wszystko zależy od tego jak często się ich używa. Jeśli faktycznie odbywa się to codziennie struktura włosów może zostać naruszona i stają się one suche oraz łamliwe. Z kolei skorzystanie z ich pomocy od czasu do czasu na pewno nie będzie zbyt szkodliwe. Dlatego jeśli używamy suszarki po każdym myciu włosów, tylko po to żeby je wysuszyć, korzystniej jest zmienić przyzwyczajenia. Najlepiej niech włosy schną same, a suszarki używajmy tylko podczas ich stylizacji. Jest szczególnie przydatna podczas układania włosów na szczotce. Dzięki niej łatwiej można uzyskać efekt puszystych włosów czy też je pofalować. Z kolei, żeby uzyskać drobniejsze fale można skorzystać z falownicy. Podłącza się ją do prądu, a następnie faluje się za jej pomocą kolejne pasma włosów, przytrzymując za każdym razem przez chwilę.

Podobnie do falownicy działa prostownica. Można nawet kupić jedno urządzenie z wymiennymi płytkami, dzięki którym uzyskuje się mniejsze lub większe fale, albo efekt całkowicie prostych włosów. Natomiast żeby ułożyć i ujarzmić loki bardzo przydatna jest lokówka elektryczna. Dzięki niej nie trzeba spać w wałkach czy papilotach. Jednocześnie podkręca i suszy włosy. Trzeba tylko uważać żeby nie poparzyć sobie nią skóry głowy. Takim urządzeniem można zarówno kręcić włosy proste, jak i układać już pokręcone. Podczas tych wszystkich zabiegów warto stosować kosmetyki utrwalające ich efekty, ale także chroniące włosy przed zniszczeniem. Oczywiście zamiast wykonywać je samodzielnie w domu można co jakiś czas wybrać się do fryzjera, gdzie wystarczy wygodnie usiąść i poprosić o wyprostowanie czy pofalowanie włosów. Każda kobieta musi po prostu zdecydować sama jakie rozwiązanie jest dla niej najwygodniejsze.