Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak stylizować włosy na szczotce? \

Modelowanie włosów na szczotce

Często do układania włosów używa się okrągłych szczotek. Nic dziwnego, w zależności od ich rodzaju można układać z ich pomocą bardzo różne fryzury. Potrzebne są też do tego lakier oraz suszarka do włosów.

Żeby zwiększyć objętość włosów, ale ich nie kręcić używa się dużych i grubych szczotek. Natomiast aby ułożyć fale, a także podnieść włosy u nasady konieczne jest skorzystanie z małej okrągłej szczotki. Są też szczotki płaskie, które pomagają prostować włosy. Przed zabiegiem modelowania należy umyć głowę. Warto użyć odżywki oraz pianki do włosów. Następnie trzeba je trochę podsuszyć i już można rozpocząć układanie. Odbywa się ono na kolejno rozczesywanych pasmach. Jeżeli chcemy uzyskać efekt pofalowania trzeba je spryskać lakierem. Natomiast w ogóle oddzielanie kolejnych pasem będzie łatwiejsze jeżeli włosy zostaną podzielone na części, które na początku zostaną podpięte. Potem kolejno należy rozpinać kolejne partie włosów, dzielić na pasma i układać.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać wybieramy odpowiednia szczotkę i nawijamy na nie kolejne pasma włosów w określony sposób oraz suszymy suszarką. Zwykle nawija się na szczotkę końcówkę pasma i obracając nią suszy się pasmo od góry do dołu. Aby wyprostować włosy trzeba delikatne pociągać pasma i mocniej suszyć ich doły. W celu zrobienia fal trzeba włosy mocniej nawijać na szczotkę. Dzięki podnoszeniu podczas suszenia nawiniętych na szczotkę pasem w górę fryzura się podnosi i zyskuje na objętości. Na końcu warto utrwalić jeszcze efekt modelowania za pomocą lakieru do włosów. Samodzielne układanie włosów na szczotce nie jest proste, zwłaszcza jeśli ktoś w ogóle nie ma wprawy. Trzeba więc po prostu ćwiczyć i z czasem będzie coraz łatwiej, a efekty będą coraz bardziej zadowalające. Ewentualnie można też raz na jakiś czas poprosić o pomoc bliską osobę. Natomiast panie które jednak mają mniej cierpliwości lub czasu decydują się czasami na trwały styling włosów, dzięki któremu są one lekko uniesione i łatwiej się układają przez miesiąc albo nawet dwa.